Biblický citát na dnešní den
Učte se ode mě. (Mt 11,29)

Téma týdne
Nemožní lidé kolem mě
Kristus za nás umřel, ještě když jsme byli hříšníky. Řím 5, 8
17.6.2017, 21

Náročné požadavky evangelia

Znáte to, člověk raději něco udělá pro člověka, kterého má rád, než tam, kde se to po něm chce a má to jaksi nařízeno. Pokud nenacházíme pro své jednání uspokojivou motivaci, býváme otrávení a naštvaní. A právě naštvaní můžeme být někdy z nároků evangelia. Ježíš po nás "chce" milovat nepřátele, odpouštět 77x za den (tedy neomezeně), být trpělivý se slabšími, vykašlat se na výkon, obdiv a úctu lidí a nasadit se pro věci, které v  očích světa nejsou nic…  Někde vzadu se nám možná ozývá: „Proč bych vlastně měl/a?“

Ať je člověk takový nebo makový, Bůh neuhne

Pokud nás například požádá přítel naléhavě o pomoc pro své dítě, uděláme to pro něj přes všechny pochyby rádi. Možná si řekneme: „To jeho dítě je tak nemožné, rozmazlené, neví nic o životě, o námaze, o tom, jak já mám naloženo a já…  Ale je to dítě mého přítele, udělám to pro něj a udělám to rád.“

Přítelem, který nás dnes o to prosí, je Ježíš. Nenárokuje na nás své nesplnitelné, nepochopitelné požadavky, ale obrací se na nás jako přítel s naléhavou prosbou.  Své přátelství k nám i těm okolo nás nepotvrzuje jen slovy. Dal svůj život. Výše uvedený citát z Bible nám to připomíná: Ať už se ve svém životě člověk nachází kdekoli, Bůh ho miluje. Nezastaví ho, že je člověk takový nebo makový, nezastaví ho nedokonalosti, slabost. Kristus za každého umřel, když byl ještě hříšník.  Ani ty nejsi výjimkou.

Všichni jsme na jedné lodi:

Kristus za mě zemřel,
i když jsem o něm ani nevěděl/a
i když jsem o něj  nestál/a,
i když jsem ze za něj styděl/a,
i když jsem se před ním chtěl/a skrýt,
i když jsem zraňoval lidi kolem sebe,
i když jsem zklamal/a sebe i ostatní,
i když jsem byl/a  ten nejchytřejší a přitom jsem byl/a mimo.
i když jsem to vzdal/a  a rezignoval na život v Pravdě,
i když jsem si užíval/a, zatímco bratr stál u mých dveří.

Ať už dnes stojím jakkoli daleko, pro Boha to není překážka.

Děkuji, že´s  to s nikým  nevzdal a nevzdáváš.

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.

Můžete se přihlašovat na LETNÍ STANOVÝ tábor v termínu 8.7.-15.7.2017 do Újezdu u Olomouce: PŘÍHLÁŠKA KE STAŽENÍ

Více na : www.hyundai-motor.cz

Nadační Fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha podpořila projekt Římskokatolické farnosti Dobratice pod názvem:
150 let vzájemné spolupráce a jak dál?
Kostel v Dobraticích byl postaven před 150 lety. Při této příležitosti bude farnost usilovat o posílení angažovanosti místních lidí a zapojení širšího okruhu dobrovolníků různými společenskými, kulturními či brigádnickými aktivitami. Realizace tohoto projektu je v termínu od 1.7. 2015 do 30.7. 2016.

INFORMACE :

PUTOVÁNÍ SVATÉ RODINY

Pokud byste chtěli i jiné programy navštivte: webové stránky Ostravsko-opavské diecéze

MATRIKA
Na faře v Dobraticích se nachází matrika pouze od roku 1950. Dřívější matriky jsou v zemském archivu v Opavě. Některé si můžete na vyhledat v digitální podobě na těchto wébových adresách.
Zemský archiv v Opavě zpřístupňuje na svých webových stránkách většinu matrik z území bývalého Severomoravského kraje, a to od nejstarších ze 2. poloviny 16. století až po svazky z počátku 20. století. http://www.archives.cz/zao/digitalni_archiv/index.html
Odkazy na ostatní zemské archivy: http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Archvivní mapy: http://archivnimapy.cuzk.cz/