Biblický citát na dnešní den
Otče, přišla ta hodina. (Jan 17,1)

Velikonoce znamenají, že láska a život jsou silnější než smrt, že hrob není konečnou stanicí života, že pouta, která brání našemu životu, se rozvazují, že skrze vzkříšení můžeme objevit nový život, že ve víře v Ježíšovo vzkříšení můžeme zakoušet vzkříšení i my sami na sobě a že můžeme k životu probouzet i druhé.

Kristus byl vzkříšen jako první, v něm všichni dojdou života.
(srov. 1 Kor 15,20-22)

Téma týdne
Zmatky a nejistoty tohoto světa nás nemusí ovládnout
"Když byl Ježíš vzat do nebe, apoštolové se vrátili do Jeruzaléma. Všichni jednomyslně setrvávali v modlitbách spolu se ženami, s Ježíšovou matkou Marií a s jeho příbuznými." (srv. Sk1,12-14)
27.5.2017, 21

Apoštolové, Ježíšova matka Marie, ženy, které doprovázely Ježíše na jeho cestách, další příbuzní. Výčet těchto lidí tvoří celou tehdejší nově vzniklou církev. Tato skupina lidí byla společenstvím, které spojovala jistota, že jejich osud je zcela v rukou Božích.

Ježíš sice z jejich středu odešel, ale oni nezoufají.  Vědí, že se vrátí a očekávají jeho opětovný příchod. Jsou plni naděje, čeká je zcela nový život.

Bylo by krásné být tam s nimi. Zakoušet tu absolutní jistotu a víru. V současném světě tyto dvě hodnoty občas postrádáme. Tolik věcí nás znejišťuje. Máme strach o budoucnost naši i našich dětí, cítíme se být ohroženi civilizačními nemocemi, podléháme trendům v boji o moc a bohatství.

Ježíš odešel už tak dávno. Jak pevná je naše víra v jeho opětovný příchod a v to, že osud náš i naší planety je v Jeho rukou? Pochybujeme, bojíme se?

Lidé, kteří zažili Ježíšův odchod z tohoto světa, se nebáli. Ani my se nemusíme bát. Jsme stále stejným společenstvím. Povznesme se nad zmatky tohoto světa. Ježíš se při svém odchodu modlil: „Neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal, vždyť jsou tvoji.“ Jsme stále pod jeho ochranou.

Najdeme-li v sobě dostatek víry, můžeme bez zaváhání dál bezpečně pokračovat po naší cestě. Nebojme se, věřme.

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.

Můžete se přihlašovat na LETNÍ STANOVÝ tábor v termínu 8.7.-15.7.2017 do Újezdu u Olomouce: PŘÍHLÁŠKA KE STAŽENÍ

Více na : www.hyundai-motor.cz

Nadační Fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha podpořila projekt Římskokatolické farnosti Dobratice pod názvem:
150 let vzájemné spolupráce a jak dál?
Kostel v Dobraticích byl postaven před 150 lety. Při této příležitosti bude farnost usilovat o posílení angažovanosti místních lidí a zapojení širšího okruhu dobrovolníků různými společenskými, kulturními či brigádnickými aktivitami. Realizace tohoto projektu je v termínu od 1.7. 2015 do 30.7. 2016.

INFORMACE :

PUTOVÁNÍ SVATÉ RODINY

Pokud byste chtěli i jiné programy navštivte: webové stránky Ostravsko-opavské diecéze

MATRIKA
Na faře v Dobraticích se nachází matrika pouze od roku 1950. Dřívější matriky jsou v zemském archivu v Opavě. Některé si můžete na vyhledat v digitální podobě na těchto wébových adresách.
Zemský archiv v Opavě zpřístupňuje na svých webových stránkách většinu matrik z území bývalého Severomoravského kraje, a to od nejstarších ze 2. poloviny 16. století až po svazky z počátku 20. století. http://www.archives.cz/zao/digitalni_archiv/index.html
Odkazy na ostatní zemské archivy: http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Archvivní mapy: http://archivnimapy.cuzk.cz/