Biblický citát na dnešní den
Tak Bůh miloval svět… (Jan 3,16)

Velikonoce znamenají, že láska a život jsou silnější než smrt, že hrob není konečnou stanicí života, že pouta, která brání našemu životu, se rozvazují, že skrze vzkříšení můžeme objevit nový život, že ve víře v Ježíšovo vzkříšení můžeme zakoušet vzkříšení i my sami na sobě a že můžeme k životu probouzet i druhé.

Kristus byl vzkříšen jako první, v něm všichni dojdou života.
(srov. 1 Kor 15,20-22)

BOHOSLUŽBY BĚHEM VELIKONOČNÍHO OBDOBÍ - POZVÁNÍ

Téma týdne
Trápení se zdá nekonečné, zbytečné a nespravedlivé
Potom budete jásat, i když vás musí trápit teď ještě na krátký čas všelijaké zkoušky, aby se vyzkoušela vaše víra, vzácnější než pomíjející zlato, které přece bývá čištěno v ohni. Až se pak zjeví Ježíš Kristus, bude vám to ke chvále, slávě a cti. Toho milujete, ačkoli jste ho neviděli; v něho věříte, třebaže ho ještě nevidíte. Zato budete jásat v nevýslovné a zářivé radosti; až dosáhnete cíle své víry, totiž spásy duše. (srov. 1 Pt 1,6-9)
22.4.2017, 10

Kde je ta velikonoční radost?

Velikonoce jsou za námi a mnozí z mých přátel mluví o tom, jak krásně je prožili a jakou radost v srdci po těchto největších křesťanských svátcích mají.  Prošli jsme celou postní dobou a teď je to tady – teď můžeme jásat, to těžké je za námi a začínáme znovu. Nebo to tak není?

Co když tu radost a pokoj v srdci vůbec nezakoušíme? To, co jsme si s sebou nesli v postní době, tu s námi zůstalo a my se jen plahočíme dál obtíženi bolestným břemenem našich nedokonalostí, chybami našich bližních, strachů, bolestí… Očekávali jsme, že teď přijde ten čas, kdy z nás vše spadne. Bylo snad naše očekávání přehnané? Chtěli jsme moc?

Jak dlouho ještě?

V takové chvíli přichází zkouška naší víry. Proč mi není dáno, abych prožívala to, co ostatní? Já nejásám, já se trápím. Jak dlouho ještě!? Čas trápení se zdá nekonečný, zbytečný a nespravedlivý. Dokážu si i přes vnější překážky uchovat víru, která je vzácnější, než zlato?

Mít pohled upřený dál a výš

Trápení a zkoušky tu nejsou proto, abychom byli pokořeni. Mají v našich životech své místo. Skrze ně můžeme být pozvednuti výš, než kam bychom dospěli v „poklidném životním tempu“. I zde platí, že vše (zlé) může být ve spojení s Boží všemohoucí láskou proměněno v něco dobrého (srov. Řím 8,28). Prožívám-li tedy bolest, chci před očima stále mít Toho a to, co mě čeká na konci času.

Budu jásat v nevýslovné a zářivé radosti,
až dosáhnu cíle své víry,
totiž spásy duše.

Tuto službu poskytuje www.vira.cz.

Více na : www.hyundai-motor.cz

Nadační Fond Hyundai a Nadace Open Society Fund Praha podpořila projekt Římskokatolické farnosti Dobratice pod názvem:
150 let vzájemné spolupráce a jak dál?
Kostel v Dobraticích byl postaven před 150 lety. Při této příležitosti bude farnost usilovat o posílení angažovanosti místních lidí a zapojení širšího okruhu dobrovolníků různými společenskými, kulturními či brigádnickými aktivitami. Realizace tohoto projektu je v termínu od 1.7. 2015 do 30.7. 2016.

INFORMACE :

PUTOVÁNÍ SVATÉ RODINY

Pokud byste chtěli i jiné programy navštivte: webové stránky Ostravsko-opavské diecéze

MATRIKA
Na faře v Dobraticích se nachází matrika pouze od roku 1950. Dřívější matriky jsou v zemském archivu v Opavě. Některé si můžete na vyhledat v digitální podobě na těchto wébových adresách.
Zemský archiv v Opavě zpřístupňuje na svých webových stránkách většinu matrik z území bývalého Severomoravského kraje, a to od nejstarších ze 2. poloviny 16. století až po svazky z počátku 20. století. http://www.archives.cz/zao/digitalni_archiv/index.html
Odkazy na ostatní zemské archivy: http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Archvivní mapy: http://archivnimapy.cuzk.cz/